آغاز داوری دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال

با اتمام مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، فرآیند داوری آثار و ایده‌های ارسال‌شده به دبیرخانه جشنواره آغاز شد. 

باقر بهرام شتربان، مسئول کمیته داوری دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال از ارسال بیش از ۲۰۰ اثر در قالب‌های مختلف هنر دیجیتال به این جشنواره خبر داد. بیشترین آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در بخش‌های «انیمیشن» و «عکس دستکاری شده» از زیرمجموعه حوزه هنرهای چندرسانه ای و همچنین در بخشهای «واقعیت مجازی» و «بازی‌های رایانه‌ای» از زیرمجموعه حوزه هنرهای تعاملی بوده است.

به گفته مسئول کمیته داوری دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، اولین مرحله داوری آثار و ایده‌های ارسال شده به دبیرخانه جهت انتخاب آثار برگزیده در روزهای ۲۱  و ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ در محل دانشکده چندرسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد. در این مرحله داوران با بررسی دقیق آثار ارسالی، فهرستی از آثار برگزیده در بخش های مختلف جشنواره را بر اساس اجماع نظرات داوران تهیه کردند که این فهرست به زودی در سایت جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد. از بین آثار برگزیده، آثاری که از شرایط لازم برخوردار بوده  و صاحبان آنها امکان حضور در نمایشگاه واقعیت مجازی را داشته باشند، در روزهای ۱۱ تا ۱۳ اسفند برگزار خواهد شد به نمایش درخواهند آمد. اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت صاحبان اثر در این نمایشگاه و همچنین نحوه بازدید از این نمایشگاه واقعیت مجازی به زودی به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

همچنین باقر بهرام با اشاره به اتمام مرحله اول داوری، خاطر نشان کرد: مرحله نهایی داوری آغاز شده و اسامی برندگان جشنواره در مراسم اختتامیه که روز ۱۴ اسفند ۹۹ به صورت نیمه حضوری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار خواهد شد، اعلام خواهد شد.